در حال بارگذاری ...
 • تئاتر اودین از پنجاه هنرمند از سراسر دنیا برای شرکت در آزمایشگاه تئاتر دعوت کرد

  آرمین قطبی بازیگر تئاتر کرمان در آزمایشگاه تئاتر اودین

  آزمایشگاه تئاتر اودین پس از بررسی رزومه بیش از صد و پنجاه متقاضی شرکت در هفته بین المللی تئاتر اودین اقدام به دعوت از پنجاه نفر از هنرمندان تئاتر از سراسر دنیا کرد که نام آرمین قطبی در میان این لیست پنجاه نفره به چشم میخورد

  به گزارش تئاتر کرمان، آزمایشگاه تئاتر اودین پس از بررسی رزومه بیش از صد و پنجاه متقاضی شرکت در هفته بین المللی تیاتر اودین اقدام به دعوت از پنجاه نفر از هنرمندان تئاتر از سراسر دنیا کرد که نام آرمین قطبی در میان این لیست پنجاه نفره به چشم میخورد. در این رویداد هنری که هر ساله توسط گروه بین المللی تئاتر اودین در دانمارک برگزار می شود درهای تئاتر اودین به روی مشتاقان یادگیری علوم و فنون تئاتری این گروه به مدت ده روز باز می شود. در طول این مدت کارگاه های تخصصی بدن و بیان زیر نظر آموزگاران حرفه ای این مرکز از جمله اوجنیو باربا موسس گروه تئاتر اودین و کارگردان مطرح تئاتر جهان و ایبن نایگل راسموسن، روبرتا کارییری، جولیا واریلی و تعداد دیگری از هنرمندان مطرح برگزار می شود. همچنین در پایان هر روز شرکت کننده گان در دیداری یک ساعته با اوجنیو باربا ضمن مطلع شدن از ظرایف و دقایق تئاتر تجربی و دیگر گونه های مدرن تئاتر، به طرح پرسشهای خود نیز می پردازند. استفاده از آرشیو تئاتر اودین و تماشای نه اجرا از محصولات گروه اودین که اغلب به کارگردانی اوجنیو باربا می باشند از دیگر آیتمهای طراحی شده برای این ده روز است.آرمین قطبی اعلام کرد در گفتگویی که با آقای باربا داشتم متوجه شدم در اردیبهشت ماه سال آینده ایشان برای دومین بار راهی ایران هستند تا در تهران اصفهان و شیراز اجراهایی را برگزار کنند. وی همچنین گفت آقای باربا پس از دریافت سوغات کرمان دقایقی در رابطه با تئاتر در کرمان و وضعیت کلی این شهر با من صحبت کرد و از علاقه خودش برای دیدن کرمان خبر داد. در این گفتگو اشاره به نام یدالله آقاعباسی مترجم یکی از بهترین کتابهای تالیف اجنیو باربا نیز شد.
  مطالب مرتبط

  آخرین اثر دکتر یدالله آقاعباسی

«منم میرزا رضا» در کرمان به صحنه رفت
  آخرین اثر دکتر یدالله آقاعباسی

  «منم میرزا رضا» در کرمان به صحنه رفت

  در بخشی از این نمایش با پشت صحنه فرضی نمایشی سر و کار داریم که گروه نمایشگرانی پس از قتل ناصر الدین شاه مشغول آماده کردن آن هستند. این نمایش تعزیه قتل ناصرالدین شاه است که در دوره قاجار نوشته شده و در این جا فرض بر این است که تمرین در حضور نایب السلطنه و درباری ها انجام می گیرد.

  |

  نظرات کاربران